Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
5 postów 9 komentarzy

W JAKI SPOSÓB PROKURATORA W RADOMIU KRYJE PRZESTĘPSTWA II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa Prokuratura stoi na straży praworządności. Jest powołana do ścigania przestępstw, prowadzenia postępowań... Tyle teorii, a jak jest naprawdę...

 Jak pisaliśmy w odcinku nr 1 zawiadomienie o przestępstwie sędzi Żywuckiej i komornika sądowego rozpoznawał prokurator Brodowski. Prokurator ten zabezpieczył cały materiał postępowania, w tym postanowienie o przybiciu z dnia 10 kwietnia 2014r. W postanowieniu tym sędzia Żywucka bezprawnie unieważniła umowę dzierżawy zawartą przez zagraniczną spółkę.

 

Prokurator Brodowski kryjąc przestępstwa sędzi Żywuckiej  odmówił wszczęcia przeciwko niej postępowania karnego.

 

W postanowieniu tym skłamał on twierdząc, że sędzia Żywucka o istnieniu zagranicznej spółki dowiedziała się dopiero we wrześniu 2014r., więc jego zdaniem sędzia Żywucka nie wiedząc nic o istnieniu tej spółki w kwietniu 2014r. nie złamała prawa prowadząc wówczas licytację nieruchomości.

 

Prokurator Brodowski liczył zapewne, że w masie zgromadzonych dokumentów pokrzywdzeni nie zwrócą uwagi na postanowienie z dnia 10 kwietnia 2014r. i kłamstwa prokuratora.

 

Kłamstwo to jeśliby nie zostało zauważone mogłoby uratować sędzię Żywucką.

 

Jednakże pokrzywdzeni wychwycili tę manipulację, złożyli zażalenie na to bezprawne postanowienie, wniosek dyscyplinarny na prokuratora Brodowskiego, zawiadomienie o popełnieniu przez niego przestępstwa, a także wniosek o wyłączenie go od tej sprawy.

 

Jednakże przełożeni prokuratora Brodowskiego zamiast odsunąć go od sprawy kryli jego bezprawne działania.

 

I tak jego bezpośredni przełożony, szef Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe prokurator Grygo – Janusz z uporem „maniaka” oddalała składane wniosku o wyłączenie od sprawy prokuratora Brodowskiego. Twierdziła w nich, że prokurator Brodowski działał prawidłowo. Pomijała milczeniem jego kłamstwo i bezprawne próby krycia przestępstw sędzi Żywuckiej.

 

O przestępstwie prokurator Grygo Janusz pełnomocnik pokrzywdzonych powiadomił Prokuraturę Generalną.

 

Tak samo postępowała prokurator Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Prokurator ta rozpoznawała  wnioski o wyłączenie od sprawy łamiącej prawo  prokurator Grygo Janusz.

 

Pokrzywdzeni nie mogli zaakceptować udziału w sprawie prokurator Grygo – Janusz, która kryła bezprawne postępowanie swego podwładnego prokuratora Brodowskiego. Dlatego też złożyli wniosek o jej wyłączenie ze sprawy.

 

Wniosek ten rozpoznawała prokurator Jankowska. Prokurator Jankowska bez merytorycznego rozpatrzenia oddaliła wniosek o wyłączenie swojej koleżanki Grygo – Janusz twierdząc, że jej działanie było prawidłowe.

 

Popełniła w ten sposób przestępstwo urzędnicze, o którym pełnomocnik strony powiadomił Prokuraturę Generalną, a faktem jest, że prokurator Grygo – Janusz celowo ukryła kłamstwa i bezprawne działanie prokuratora Brodowskiego.

 

Dlaczego tak się dzieje, skoro kłamstwa Brodowskiego przykryły przestępstwo sędzi Żywuckiej, które spowodowało stratę pokrzywdzonych w kwotach po 3.000.000 zł. każdy?

 

Ale to nie koniec prób tuszowania bezprawnego działania prokuratora Brodowskiego.

 

W pomoc swojemu koledze włączył się prokurator z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Ołdakowski. Do niego wpłynął wniosek dyscyplinarny złożony na prokuratora Brodowskiego.

 

Prokurator Ołdakowski wpadł na „genialny plan”. Licząc, że zażalenie na postanowienie prokuratora Brodowskiego rozpozna Sąd Rejonowy w Olsztynie, a Sądy w Olsztynie zawsze stają po stronie współpracujących z nimi prokuratorów, bezprawnie dołączył do niego ww. wniosek dyscyplinarny.

 

O przestępstwie prokuratora Ołdakowskiego  pełnomocnik strony powiadomił Prokuraturę Generalną.

 

O bezczelności postępowania prokuratora Ołdakowskiego niech świadczy fakt, że wiedział on, że sądy powszechne nie mają prawa rozpoznawać wniosków dyscyplinarnych złożonych na prokuratorów.

 

Plany prokuratora Ołdakowskiego zostały pokrzyżowane przez olsztyńskie sądy, które w skutek samowyłączenia się wszystkich sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie, spowodowały przekazanie sprawy zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko sędzi Żywuckiej do Sądu Rejonowego w Działdowie.

 

Sąd ten nie chciał zaś przykrywać bezprawnych działań prokuratora Brodowskiego i uchylił opisane wyżej bezprawne postanowienie prokuratora Brodowskiego o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko sędzi Żywuckiej.

 

Ponadto Sąd Rejonowy w Działdowie przesłał do Prokuratury Okręgowej odpis wniosku dyscyplinarnego złożonego przeciwko prokuratorowi Brodowskiemu. Sąd stwierdził, że to prokuratura a nie sąd winien tę sprawę rozpoznawać.

 

Jaki to musiał być szok dla bezprawnie działających prokuratorów, pomimo celowego całkowitego braku nadzoru ze strony Prokuratora Generalnego?

 

Jak postępowanie Sądu w Działdowie różniło się od postępowań Sądu w Olsztynie, który kryje „wałki” prokuratury?

 

Przykładem takiego bezprawnego postępowania Sądu w Olsztynie jest postanowienie wydane przez sędzię Sprawkę.

 

Sprawa ta zostanie jednak przedstawiona w następnym odcinku.KOMENTARZE

 • @
  Najwyraźniej prokuratorzy z Olsztyna nie jeżdżą na szkolenia do Białegostoku, albo na tych szkoleniach nie uważają. Mają później tego efekt, "podkładając się" samemu , gdy chcą komuś zrobić dobrze.
  Odmowę wszczęcia uzasadnia się tak:
  Sędzia X ,rozpytany w sprawie, stwierdził, iż jego działanie było zgodne z obowiązującymi normami. W związku z powyższym - brak znamion czynu zabronionego.
  Proste i skuteczne.
  Zażalenie na takie postanowienie sąd oczywiście musi odrzucić, przy czym, ponieważ nie podlega ono zaskarżeniu, treśc uzasadnienia może już byc zupełnie dowolna, np. wybrany fragment bajki "O krasnoludkach i sierotce Marysi"
  To działa , sam doświadczyłem.
 • @Marx 8888 13:17:03
  Immunitety mają tu co najwyżej znaczenie psychologiczne, społeczne - być może tworząc wspólnotę "braci immunitetowej". W praktyce decydują układy Czy ktoś widział , by córka sędziego obsługiwała kasę np. w Tesco, albo rąbała chabaninę w mięsnym. Mało tego sędzia Piwnik stwierdziła , że gdyby przyszło jej odbierać korespondencje w rybnym, to by tego nie zrobiła ( mimo prawnego obowiązku ) . A jak w każdej rodzinie rodzą się tam dzieci o rożnych potencjałach. Jeżeli wiec córka sędziego dostanie pracę w prokuraturze, to wiadomo, że nie odbędzie się to bez zobowiązań.
  Oczywiście rodzaje powiązań mogą być najróżniejsze, ale takie skoligacenie urzędów jest codziennością.
 • @Marx 8888 13:58:48
  Dla sędziego kierowcy, to rzecz wręcz idealna.
  Jednak immunitet nie chroni przed odpowiedzialnością z powództwa cywilnego. Można wiec sędziego pozwać do sądu, jeżeli uważamy , że wyrządził nam szkodę, wykraczając w swym postępowaniu poza obowiązki wynikające z ustawy. Oczywiscie wygrac tu raczej nie można, ale podrażnić sie też czasami jest miło.
 • Civitas Ordo
  Szanowni Państwo dziękuję za tak liczne zainteresowania przedstawionym artykułem. Pokazuje on bezprawne działanie prokuratury, które nie jest wyjątkiem a praktyką powszechną. Artykuł ten został Państwu przedstawiony, albowiem szczegółowo udokumentowane zostały w nim bezprawne działania prokuratorów i Andrzeja Szeremeta Prokuratora Generalnego, który przyzwala na to. Rodzi się więc pytanie dlaczego władze prokuratury bezprawnie uniemożliwiają ściganie, osądzenie i skazanie prokuratorów wielokrotnie z premedytacją łamiących prawo? Czy dlatego że czują się bezkarni?
  Zjawisko to musi być bezwzględnie piętnowane i ścigane.
  Jednakże naszym celem jest nie tylko piętnowanie łamania prawa, ale również walka z tym bezprawiem. Dlatego też uważny czytelnik dostrzeże w jaki sposób bronić się przed bezprawiem banków, prokuratury i sądów.
  Natomiast my jako członkowie Stowarzyszenia Civitas Ordo podjęliśmy intensywne działania w celu ścigania przestępstw kilkudziesięciu prokuratorów z całej Polski, w tym szefów prokuratur apelacyjnych i okręgowych, a także prokuratorów z Prokuratury Generalnej.
  Zachęcamy Państwa do ochrony swoich praw.
 • Civitas Ordo
  Zastanówcie się Drodzy Państwo, kto w Waszych sprawach związanych z procedowaniem przez sąd, prokuraturę lub policję powie Wam, że jesteście oszukiwani, a co więcej podejmie działania w celu ścigania i ukarania tak działających funkcjonariuszy publicznych?...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31